top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAgnieszka Baczewska

Marzy mi się ... DOTYK

Zacznę od cytatu:

„(…) Chciałbym wam przedstawić, moim zdaniem najważniejszą, innowację w medycynie, jaka nastąpi w ciągu 10 lat. Jest nią wykorzystanie mocy ludzkiej ręki – dotykanie, uspokajanie za jej pomocą, diagnozowanie i leczenie (…) – powiedział podczas konferencji TED Abraham Verghese, lekarz i wykładowca Uniwersytetu Stanforda. (od autora: Abraham Verghese to amerykański lekarz, autor i profesor teorii i praktyki medycyny oraz wicedyrektor ds. Edukacji w Szkole Medycznej Uniwersytetu Stanforda. Jest autorem czterech bestsellerowych książek: dwóch wspomnień i dwóch powieści.)


Dlaczego tak kocham Terapię #Neurotaktylną wg programu S. Masgutovej?

Dotyk towarzyszy nam od urodzenia, jest niezbędny do prawidłowego rozwoju, do szczęścia, do życia. Ma niesamowitą moc, z której należy korzystać.

A co, jeśli pojawi się problem? Niechęć? Obronność dotykowa?

Wtedy koniecznie trzeba wkroczyć z pomocą. Właśnie z #MNRI® Terapia Neurotaktylna


„Celem programu MNRI® Terapia Neurotaktylna jest normalizacja ogólnej wrażliwości.

Pomaga to zmniejszyć lub wyeliminować dotykową defensywność lub niewystarczającą wrażliwość na dane sensoryczne. Uaktywnia mechanizmy odpowiedzialne za prawidłowe napięcie mięśni, organizuje dotykowy odbiór bodźców, ponieważ łączy się z naszym systemem sensorycznym. Pozwala to zoptymalizować pracę układu nerwowego, w tym pobudza i stymuluje łańcuchy biomechaniczne kostno-mięśniowo-powięziowe do aktywności motoryki małej, średniej i dużej, kształtuje świadomość kinestetyczną, poprawia samopoczucie dotykowe, aktywizuje odruch więzi, stymuluje wyższe czynności poznawcze i stwarza okazję do pozytywnej komunikacji społecznej z innymi.”


Dla kogo?

Dzięki ogromnej sile uaktywniania naturalnych mechanizmów wspierających funkcjonowanie systemu ciało-mózg może być skutecznie wykorzystywana podczas pracy w przypadkach:

  • porażenia mózgowego,

  • autyzmu,

  • nadpobudliwości psychoruchowej,

  • występowania lęków i fobii,

  • zaburzeń regulacji emocjonalnej,

  • trudności w nauce,

  • opóźnienia rozwoju psychomotorycznego,

  • zaburzonego rozwoju mowy.

Oprócz swojej naprawdę wielkiej mocy MNRI® Terapia Neurotaktylna jest po prostu przyjemna. Polega na dostarczeniu kontrolowanej liczby bodźców sensorycznych, w szczególności dotykowych i proprioceptywnych w celu tworzenia i torowania spontanicznych, fizjologicznych reakcji adaptacyjnych. Jest to głęboki, spokojny masaż obejmujący całe ciało, stymulujący i relaksujący jednocześnie.


Zapraszam dzieci od 7 roku życia do …… - warto spróbować


Źródło: https://masgu.com/terapia-neurotaktylna/19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page